Öğrenci Yorumları

TURİZM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ YORUMLARI

Tuğçe Akış

Lisans Öğrencisi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

İKÇÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ile serüvenim 2015 yılında başladı. Bu fakültede eğitim almanın bana çok daha farklı ve geniş bir bakış açısı kazandırdığını düşünüyorum. Eğitimimizi her daim önemseyen ve bizi ileriye taşıyan hocalarımız olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Fakültemizdeki sıcak atmosfer bu fakültenin bir parçası olduğumuzu hissettiriyor. Fakültemizde sunulan aktif öğrenme olanakları, teorik ve uygulamalı eğitim ise sektör becerilerimizi geliştiriyor. Bu ailenin bir parçası olmaktan çok mutluyum.

Mohammed Jemal Ahmed, Etiyopya

Doktora Öğrencisi, Turizm İşletmeciliği

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nde doktora yapmak benim için bir ayrıcalık. Turizm fakültesi profesörleri, uluslararası alanda tanınmış, araştırma tutkusu, ışıltıları ve çalışkanlıkları ile mesleklerine derinden bağlı kişiler. Bu son derece seçkin ve saygın profesörlerden çok şey öğrendim. Derin deneyimlerini ve bilgilerini öğrencileri ile paylaşmakta oldukça cömertler. Dikkat çekici bilgi birikimleri yanında, fakülte öğretim üyelerinin bana ve diğer öğrencilerine gösterdikleri sonsuz sabır ve eğitime adanmışlıkları beni etkiledi. Onlar potansiyelimi keşfetmemde bana ilham veriyorlar ve, aslında, onlar bir ilham kaynağı. Tüm fakülte personeli bana aile fertlerinin bir parçası gibi davranıyorlar. Onlarla tüm sorunlarım hakkında ailemle ya da arkadaşlarımla konuşurcasına konuşabiliyorum. İhtiyacım olan şeyler hususunda bana her zaman destek oluyorlar. Bu fakültedeki öğretim üyelerim ve öğrencilerin hayatım boyunca benim mentörlerim, rol modellerim ve arkadaşlarım olacağına inanıyorum. Bunlara ilaveten, Fakültedeki, üniversitedeki ve İzmir şehrindeki dostça ortam beni tamamen evimde hissettiriyor. Müthiş bir şehir olan İzmir ve dost canlısı halkı benim İKÇÜ’deki öğrenciliğimi daha da neşeli hale getiriyor. İKÇÜ’de doktora öğrencisi olarak zamanımın tadını çıkarıyorum. İKÇÜ Turizm Fakültesi'nde doktora öğrencisi olduğum için çok şanslı ve gururlu hissediyorum.

Maxim Alexandr Pishchemukha, Rusya

Lisans Öğrencisi, Turizm Rehberliği Bölümü

Bu fakülteye kaydolmadan önce birçok endişem vardı. Yabancı olduğum için, Türkçe'm oldukça iyi olmasına rağmen, okulu bitirememekten, ya da bir şekilde dışlanmaktan/ayrımcılığa maruz kalmaktan korkuyordum. Ama gereksiz yere endişelenmişim. Çünkü tüm sınıf arkadaşlarım ve hocalarım tarafından sıcak bir şekilde karşılandım. Öğretim üyelerimiz, fazla zamana sahip olmasalar bile, bir şey anlamadığım ya da herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğumda zaman bana yardımcı oldular. Her zaman kişisel iletişim bilgilerini öğrencilerle paylaşırlar. Böylece derslerle ilgili bir şey sormamız gerektiğinde günün çoğu saatinde onlarla iletişim kurabiliriz. Derslerimiz kolay değildi, ancak öğretim üyelerimiz dersleri öğretmekte ustaydı. Birçok özgün ders ve zengin müfredat içeren başka bir fakülte yoktur. Öğrenimim boyunca bu fakültede 4 yıl boyunca inanılmaz ve unutulmaz bir deneyim yaşadım. Sizi temin ederim, buradaki öğreniminiz boyunca tüm keyfi yaşarken, bilgi ufkunuz 10 kat daha genişlemiş olacak.

Kübra Fiçici

Lisans Öğrencisi, Turizm İşletmeciliği Bölümü

İzmir Kâtip Çelebi üniversitesi, Turizm Fakültesi, Turizm İşletmeciliği 4. sınıf öğrencisiyim. Turizm Fakültesi’nin hızla büyümekte ve gelişmekte olduğunu görmek beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Fakültemizde uygulanan çift anadal programı sayesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden de diploma alacağım. Fakültemiz aynı zamanda Erasmus öğrenci değişim programı ile de bizlere birçok farklı ülkeye gitme olanağı sunuyor. Üniversitemiz ve fakültemizin bize sunduğu fırsatlar sayesinde hayallerimi gerçekleştirme imkânı buldum.

Akbarjon Shukurov, Tacikistan

Lisans Öğrencisi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

Bazen çocukluğumuz sırasında geleceğimizi etkileyen şeyler vardır. Tacikistan Duşanbe'deki Türk restoranında yemiş olduğum akşam yemeğinden sonra profesyonel aşçı olma hayaline kapıldım. Türkiye her zaman insanların tatile gitmek istedikleri bir yerdi. Benim de Türkiye'ye ilk yolculuğum 2011 yılında oldu ve bu seyahatten sonra da yurtdışı eğitimim ağırlıklı olarak Türkiye'ye odaklanmıştı. Özellikle İzmir şehri benim dikkatimi oldukça çekti. Bu şehir doğasıyla, tatlı huylu insanlarıyla ve kültürü ile beni cezbetti. Lise final sınavlarından önce, hangi ülkede üniversite öğrenimimi görmem gerektiğine dair kararı vermiştim. Zengin sektör işbirlikleri, bilimsel altyapısı ve yüksek standartları ile kendimi İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde buldum. Turizm Fakültesini ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünü seçmemdeki temel sebeplerden biri çocukluk hayallerimdi. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde verilen eğitim oldukça profesyonel ve şuan doğru kararı verdiğim için çok mutluyum.

Buğcan Güvenol

Yüksek Lisans Öğrencisi, Turizm İşletmeciliği

Turizm İşletmeciliği yüksek lisans programında okuyorum. Okulun bana göre en büyük avantajı güçlü akademik kadrosu, hocalarımızın güleryüzlü olması ve sorunlarımızda bize yol gösterici olmaları. Derslerde güncel konuları tartışmak, sıklıkla yapılan etkinlikler, seminer ve söyleşiler bize yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Bu sayede, öğrenmeye daha hevesli olduğumuzu söyleyebilirim. Ayrıca okulun yemekhanesi ve çevresi çok temiz. Okulun sosyal alanları, havuzu ve spor salonu da oldukça güzel. Yeni bir üniversite olmasına rağmen tüm bu olanakların eksiksiz sağlanması çok etkileyici. Bu yüzden bu "Yeni Nesil Üniversite’nin" bir parçası olmaktan çok mutluyum.

Serhan ÖZKAN

Lisans Öğrencisi, Turizm İşletmeciliği Bölümü

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği 3. Sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda Turizm Fakültesi’nde kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışma fırsatı yakaladım. Fakültemde çalışmak beni mutlu ediyor. Fakültenin güçlü akademik kadrosu, Erasmus anlaşmaları, Rusça, Japonca, Fransızca gibi dillerde sağladığı ikinci yabancı dil imkânları bizlerin daha kaliteli eğitim almamızı sağlıyor ve bizleri turizm sektörüne hazırlıyor.


Başa Dön